O vílách a hastrmanech

ZŠ a MŠ Karlovice se ve spolupráci s Obcí Karlovice a občanským sdružením Komunitní škola Karlovice zapojila do projektu „O vílách a hastrmanech“.

Naší snahou je přiblížit rozmanitosti života dětem - vytvoříme koutek živé přírody – velká akvária se sladkovodními živočichy, o které se budou žáci starat a seznámí se tak s potřebami těchto organismů. Další významnou částí koutku živé přírody bude veřejně přístupná bylinková zahrádka vytvořená ve školním parku.

Cílem tohoto projektu je zapojit žáky aktivně do vzdělávacího procesu, rozvíjet jejich lásku k přírodě a podpořit environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu.

Součástí tohoto projektu bude i zábavné odpoledne pro děti, kterým přiblížíme život organismů prostřednictvím her, chybět nebude ani hastrman a luční víly.

 

Věříme, že nejen žáci naší školy ocení koutek živé přírody, a doufáme, že bylinková zahrádka bude sloužit i široké veřejnosti k odpočinku a relaxaci.

 

Více informací o projektu naleznete na: www.kskarlovice.estranky.cz

 

Emílie Smrečková, koordinátorka projektu

O vílách a hastrmanech

Bylinky kolem nás

26.11.2012 18:58
Každý z nás touží po štěstí a harmonii. Základem pro šťastný život je zdraví a už v tradiční čínské medicíně je samozřejmostí propojení těla i duše. Je však skutečností, že o zdraví začínáme přemýšlet až v nemoci. Ani tehdy se však nemusíme hned obracet k „chemii“, když nám velké bohatství nabízí...

O vílách a hastrmanech