Zimní olympiáda žáků základních škol v alpských disciplinách a snowboardingu - Ski areál Annaberg

21.03.2013 12:41

Ve středu 20.3. se ve Ski areálu Annaberg konala Zimní olympiáda žáků základních škol okresu Bruntál v alpském lyžování a snowboardingu. Do soutěže se přihlásilo 160 žáků z 9 škol celého okresu. Naši školu reprezentovalo 15 žáků od druhé do deváté třídy. Lyžaři absolvovali obří slalom a závodníci druhého stupně ještě slalom. Snowboarďáci si své síly změřili v obřím slalomu. Naše škola, ač nejmenší ze všech přihlášených škol, si vedla velmi dobře. Všichni naši závodníci bojovali s nasazením. Vyhrát však mohli jen ti nejlepší. Velké díky za reprezentaci naší školy patří Thaise Otipkové, která obsadila 2. místo v kategorii žákyň 1.stupně, Agátě Rokosové, která zvítězila jak ve slalomu, tak v obřím slalomu a Alexu Schefflerovi,který zvítězil v obou disciplinách na lyžích a přidal k nim zlato ve snowboardu v kategorii mladších žáků. Naše škola se ve velké konkurenci neztratila a obsadila celkově 6. místo.  I když to nebylo medailové umístění, byl to obrovský úspěch v konkurenci velkých bruntálských a krnovských škol. Děkujeme našim žákům a těšíme se na příští rok.