Svět techniky v Ostravě

31.08.2021 08:54

Ani jsme nestihli dojíst svačiny z předchozího výletu, a už jsme v prázdninové družině opět vyrazili na cestu za poznáním. Druhý prázdninový den jsme zamířili do Ostravy. Tentokrát na děti z Dětského domova ve Vrbněpo Pradědem a žáky ZŠ Karlovice čekala Důlní oblast Vítkovice a Svět techniky, který ostravský industriální skvost vyplňuje. K dispozici nám byly všechny výstavy čítající desítky interaktivních exponátů tematicky zaměřených na vesmír, přírodu a fyzikální jevy.

Prohlídku jsme proložili promítáním 3D filmu Dinosauři v Antarktidě a sami si vyzkoušeli základy robotiky v programu Robot Ozobot. Abychom zaměstnali také naše ruce, vyrobili jsme si k závěru dřevěné hrací kostky, seznámili jsme se tak s tvrdostí různých dřev, základními techniky opracovávání dřeva, ale i s vypalování vzorů.

Dopoledne strávené ve Světě techniky jsme si opět všichni plně užili a když jsme dojedli řízky, které nám doma nachystali a svoje nadšení zvěčnili skupinovými fotografiemi, vydali jsme se na poklidnou cestu domů.

 

Jiří Šebele

zskarlovice.rajce.idnes.cz/Prazdninova_druzina_2.7.2021_Ostrava_SVET_TECHNIKY/