Studijní zájezd do Anglie

18.11.2022 09:00

Ve dnech 7.11.2022 – 11.11.2022 se uskutečnil námi dlouho očekávaný zájezd do Jižní Anglie a Londýna pořádaný ve spolupráci s cestovní kanceláří Školní zájezdy, s.r.o.

Pondělí jsme strávili cestováním, kdy nás čekala cesta do francouzského města Calais, odkud jsme se přepravili Eurotunelem přes kanál La Manche. První den v Anglii jsme zavítali do města Brighton, které nás okouzlilo nádhernými plážemi. Nemohli jsme vynechat návštěvu podmořského akvária Sea Life Centre. Město jsme obdivovali také z výšky z vyhlídky i360. Prohlédli jsme si atypický zámek Royal Pavillion. Návštěvu Brightonu jsme uzavřeli na slavném mole Brighton Pier. Večer jsme se přesunuli do města Worthing, odkud si nás naše rodiny odvezly k sobě domů.

Následující den nás čekala města Chichester a Portsmouth. Chichestr nás okouzlil svoji malebností, obdivovali jsme krásu Chichesterské katedrály. Ve městě Portsmouth jsme si se zájmem prohlédli přístav se slavnými loděmi Victory a Warrior. Po náročných celodenních výletech jsme se rádi vraceli do našich anglických rodin, kde o nás bylo vždy dobře postaráno.

Naše putování Anglií jsme zakončili v hlavním městě Spojeného království, Londýně. Den v Londýně jsme začali v Greenwichi, kde jsme si prohlédli nultý poledník. Následovala plavba po Temži kolem Tower of London, Tower Bridge a City of London. Poté jsme pokračovali pěšky kolem budov Houses of Parliament, Westminster Abbey, parkem St. James´s Park až k Buckinghamskému paláci. Následovalo náměstí Trafalgar Square se slavnou National Gallery. Naše celodenní putování jsme zakončili na rušném Picadilly Circus, kde jsme si užili nákupy a atrakce pod sochou Erose. S pocitem krásně strávených dní jsme se vydali na zpáteční cestu.

Tak zase někdy na shledanou, Anglie!

Alena Rokosová

zskarlovice.rajce.idnes.cz/Jizni_Anglie_a_Londyn%2C_7.11.2022_-_11.11.2022/