Namaluj si svého anděla

15.12.2022 08:24

V úterý 13.12.2022 byla slavnostně zahájena výstava obrázků školních dětí s tématem andělských bytostí pod názvem „Namaluj si svého anděla.“ Základní škola Karlovice tuto výstavu zorganizovala a ve spolupráci s p. Hanusovou z Muzea Bruntál ji v půdních prostorách Kosárny Karlovice zpřístupnili veřejnosti. Proběhly dvě vernisáže, první v deset hodin dopoledne pro školní děti a rodiče a v patnáct hodin odpoledne pak přicházeli zájemci z řad široké veřejnosti. Druhá část výstavy pokračovala ve Mlýně Karlovice, kde si děti i dospělí vyráběli andílky a popíjeli vánoční čaj.

 

Největší zastoupení obrázků má naše škola. Mezi vystavenými obrázky můžete vidět anděla-koně nebo třeba fotbalistu s andělskými křídly. Obrázků je mnoho, andílci jsou barevní, křehcí a „tvrďáci“, veselí i smutní, ale hlavně jsou originální. Mezi trámy se proplétaly nejen děti, ale učitelé a přátelé školy, společně jsme rozjímali nad tím, jací andělé mohou být, jak vypadají a kde přebývají. V jednom případě jsme sušili krokodýlí slzy, když jsme nenašli smutného anděla, který měl být mezi vystavovanými obrázky a někde se ztratil.

 

Na výstavě můžete shlédnout také obrázky ze ZŠ a MŠ Větřkovice z Opavska, nebo také obrázky dětí z Andělské Hory a naší mateřské školky. Paní učitelky a děti z naší mateřské školky připravily andělskou výzdobu a oživili trámoví na půdě kosárny.

Zpěváčci pod taktovkou p. uč. Alenky Rokosové zazpívali vánoční písně a svým zpěvem přivolali vánoční atmosféru. Pan Karel Soukop natočil na kameru několik záběru a několik rozhovorů karlovických dětí, které můžete později shlédnout na TV Polar.

Výstava v Kosárně potrvá do konce ledna 2023.

Růžena Urbanová 

zskarlovice.rajce.idnes.cz/Namaluj_si_sveho_andela/