Den s Armádou ČR

30.11.2018 13:27

Opavští vojáci 53. pluku průzkumu a elektronického boje navštívili naši školu se vzdělávacím projektem POKOS (Příprava občanů k obraně státu). S technikou, se základy chování v době krizových situací a i se zajímavostmi z misí se kromě našich žáků a dětí z mateřské školy přijeli seznámit i děti ze Široké Nivy, Vrbna pod Pradědem, Karlovy Studánky, Holčovic a Města Albrechtic.

Pro žáky druhého stupně si vojáci připravili celodenní program, ve kterém nechyběly základy zdravotnické a protichemické přípravy, ukázky základních typů zbraní a vyprávění o zahraničních misích. Školáci se mohli i vyzkoušet první pomoc při úrazech, protichemické oblečení a i různé části oděvů, které jsou typické pro obyvatele Afghánistánu.

Pro žáky z nižšího stupně byla připravená výtvarná soutěž s věcnými cenami, které jim předala skupina vojáků přímo v prostorách školy.

Děti od mateřské školy až po devátý ročník si mohli prohlédnout a důkladně prolézt vystavenou techniku, terénní sanitku, spojovací vůz či pancéřovaný vůz Iveco.

Pro většinu dětí to byl příjemně strávený den a pro některé obrovský zážitek.

Rostislav Němec

Prohlídnout si můžete naše  fotografie

 

Tak i další odkazy:

https://www.facebook.com/pokos.army.cz

https://www.pokos.army.cz/aktuality/deti-ze-zakladnich-skol-v-moravskoslezskem-kraji-nejvice-lakala-technika-53-pluku-pruzkumu

https://www.mocr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/deti-ze-zakladnich-skol-v-moravskoslezskem-kraji-nejvice-lakala-technika-53--pluku-pruzkumu-a-elektronickeho-boje-206012/?fbclid=IwAR3ygoo5TP3uAEk9uzCGjvPCXC6k0Ofj-eVSEWYT0RSAoatcL5eJ160CRpE