3.třída v Opavském zemském muzeu

21.11.2022 08:34

Dne 18. listopadu třetí třída navštívila expozici Příroda Slezska v Opavském zemském muzeu. Pomocí řízených aktivit a řešení úkolů si děti podrobně prohlédly krásné taxidermické sbírky exponátů z tříd savců, ptáků, hmyzu, ryb, obojživelníků i plazů středoevropského regionu. Výstava je umístěná v historické budově muzea, která už sama o sobě je velmi impozantní stavbou. Suterén budovy je věnován výše zmíněné výstavě.

Spolu s s těmito sbírkami jsme si také prohlédli mineralogickou výstavu, umělou jeskyni a v přilehlém Müllerově domě, propojeném s historickou budovou proskleným tunelem, jsem měli možnost vidět i sbírku exotických motýlů, brouků a ptáků. Zbylý čas jsme věnovali výstavě Barbaři a civilizace, ve které byly k vidění archeologické nálezy ze starověkého Řecka a Egypta.

Do Opavského muzea se osobně rád vracím. Jak stálé, tak dočasné výstavy mě baví procházet i opakovaně. Jsem rád, že ani pro naše žáky návštěva nebyla nudnou exkurzí, ale interaktivně pojatou výstavu a program si očividně velmi užili.

 

Za třetí třídu Jiří Šebele a Emilie Czaschová

zskarlovice.rajce.idnes.cz/Muzeum_Opava_-_3.trida_-_18.11.2022/